Studencie! Studentko! Przyłącz się do akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę”

Miasto po raz kolejny zachęca do dołączenia do akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę”, organizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin. Podczas tegorocznej edycji swoje zainteresowanie akcją wykazali również studenci lubelskich uczelni, którzy na swoje miejsce akcji wybrali Park Akademicki. W ramach tej inicjatywy posprzątane zostaną przede wszystkim drobne, ale bardzo uciążliwe odpady komunalne, które negatywnie wpływają na estetykę terenów zielonych.

Jeśli chciałbyś/chciałabyś dołączyć do wspólnego sprzątania Lublina wraz z innymi studentami, zgłoś swój udział do dnia 19 kwietnia br. na fanpage Lublin Akademicki. Studencka akcja sprzątania Parku Akademickiego w ramach akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę” odbędzie się 21 kwietnia w godzinach 12:00-14:00 – miejsce zbiórki: przystanek Park Akademicki 03.

Poprzednia edycja akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę” spotkała się z dużym i pozytywnym odzewem społecznym, dlatego tegoroczna akcja, planowana na 21 i 22 kwietnia 2023 r., także zostanie zrealizowana przy wsparciu mieszkańców poszczególnych dzielnic. Osoby chętne do udziału w akcji mogą również zgłaszać się bezpośrednio do Rad Dzielnic. W odpowiedniej ankiecie Rada Dzielnicy może zaproponować miejsca objęte sprzątaniem oraz wskazać lokalizacje, w których zostaną pozostawione worki.

Więcej informacji na temat akcji na stronie lublin.eu.

Wszystkich chętnych studentów i studentki serdecznie zachęcamy do dołączenia do akcji!