KUL gospodarzem Lubelskiego Salonu Maturzystów 2023 (KUL)

Już za tydzień (5–6 września br.) maturzyści z naszego regionu spotkają się podczas Lubelskiego Salonu Maturzystów „Perspektywy” 2023, gdzie będą mogli poznać szczegóły dotyczące przyszłorocznego egzaminu maturalnego oraz zapoznać się z ofertą studiów wyższych w roku akademickim 2024/2025. Po raz kolejny gospodarzem wydarzenia jest Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Ogólnopolska kampania Salon Maturzystów organizowana jest co roku we wrześniu przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” już od 17 lat. Tegoroczny Lubelski Salon zainauguruje serię spotkań w łącznie 14 miastach: Szczecinie, Białymstoku, Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Olsztynie, Kielcach, Poznaniu, Katowicach, Bydgoszczy i Rzeszowie. Wśród gości znajdą się nie tylko przyszłoroczni maturzyści, ale i uczniowie młodszych klas oraz nauczyciele, pedagodzy szkolni i doradcy edukacyjno-zawodowi.

Udział w Salonie pozwoli maturzystom zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni akademickich z całej Polski, a także zasięgnąć opinii specjalistów w sprawie deklaracji maturalnych. Będą mieli możliwość zdobyć informacje o przyszłorocznej maturze oraz dowiedzieć się, co należy zrobić, by dostać się na wymarzone studia. Niewątpliwym atutem wydarzenia będzie prezentacja przygotowana przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie na temat zasad egzaminu maturalnego w roku 2024. Ponadto zaplanowano także spotkania z ekspertami, którzy omówią egzamin maturalny z języka polskiego, matematyki oraz przedmiotów dodatkowych.

Wstęp na Salon Maturzystów jest wolny i nie wymaga rejestracji, natomiast obowiązują zapisy na udział w spotkaniach programowych (Rejestracja na Lubelski Salon Maturzystów 2023). Wszyscy zarejestrowani uczestnicy Salonu Maturzystów otrzymają „Informator dla Maturzysty 2024”, który można będzie odebrać przy stoisku „Perspektyw”.

Więcej na stronie KUL, w aktualnościach.