DES Earth Observation Industry Day

Już 20 września (środa) będzie można wziąć udział w DES Earth Observation Industry Day – dniu pełnym inspirujących spotkań, podczas których uczestnicy przyjrzą się biznesowemu potencjałowi wykorzystania danych z satelitarnych obserwacji Ziemi. 

Możliwości zastosowania danych z obserwacji Ziemi są bardzo szerokie i dotyczą różnych dziedzin: od nauki i technologii, przez biznes i edukację, aż po kulturę i sztukę. Już dziś są one podstawą wielu nowoczesnych technologii, a potencjał ich wykorzystania w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań jest ogromny – i wciąż rośnie. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z biznesowym potencjałem wykorzystania danych z satelitarnych obserwacji Ziemi i wysłuchać wystąpień gości reprezentujących różne perspektywy na ten temat. Spotkanie to także doskonała okazja do networkingu z lubelskimi przedsiębiorcami i rozmów o ich udziale w rozwoju sektora kosmicznego. Wydarzenie odbędzie się w ramach inicjatywy Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) – Direction Earth/Space (DES).

Gośćmi DES Earth Observation Industry Day będą m.in.: Anna Burzykowska, Copernicus Innovation Officer z Dyrektoriatu Obserwacji Ziemi Europejskiej Agencji Kosmicznej, zaangażowana w rozwój infrastruktury programu Copernicus nowej generacji; Anna Mirończuk, scouting officer z Centrum Inkubacji Biznesowej Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA BIC, które wspiera wykorzystanie technologii kosmicznych w różnych sektorach gospodarki; Maciej Krzyżanowski, dyrektor Zarządzający spółki CloudFerro, będącej największą polską firmą w sektorze kosmicznym, świadczącą usługi chmury obliczeniowej oraz specjalizującą się w przechowywaniu i przetwarzaniu dużych zbiorów danych, w tym danych satelitarnych oraz Noemi Zabari, prezes spółki AstroTeq.ai, będącej laureatem pierwszej rundy inkubatora przedsiębiorczości ESA BIC Polska.

Spotkanie organizowane jest w partnerstwie z Miastem Lublin, Lubelską Wyżyną IT, ESA BIC Poland i New Space Foundation w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki oraz Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Szczegółowa agenda wydarzenia i miejsce spotkania zostaną wkrótce udostępnione na stronie internetowej: https://www.directionearth.space/pl