Powtórka przed maturą

Jak co roku zapraszamy maturzystów do udziału w „Koleżeńskich korepetycjach” to okazja do powtórki materiału przed egzaminem dojrzałości, jednocześnie wsparcie w wyborze studiów.Uczniom pomogą studenci i doktoranci lubelskich uczelni, jako „ambasadorzy akademickiego Lublina”. Zgłoszenia od uczniów przyjmujemy do 26 marca (czwartek).

W ten sposób chcemy ułatwić maturzystom przygotowania do egzaminów dojrzałości, ale także zachęcić ich do studiowania i pozostania w naszym mieście. Dlatego już po raz szósty zachęcamy ich do udziału „Koleżeńskich korepetycjach”. Inicjatywa wzmacnia pozycję Lublina jako atrakcyjnego ośrodka kształcenia – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W tym roku bezpłatne korepetycje zostały zaplanowane z podstawowego zakresu matury z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego oraz z zakresu rozszerzonego takich przedmiotów jak: biologia, chemia, matematyka oraz język angielski. Realizacja projektu będzie miała miejsce w kwietniu – przyjmie ona postać spotkań w formule online bądź stacjonarnej, w małych grupach (maksymalnie trzyosobowych).

Uczestnicy otrzymają materiały (zadania maturalne z poprzednich lat). Uczniowie biorący udział w programie będą mogli również przynosić swoje pytania i zadania. „Koleżeńskie korepetycje” to okazja do rozmowy z korepetytorem (ze starszym kolegą lub koleżanką) o życiu studenckim w naszym mieście, ofercie poszczególnych uczelni czy perspektywach rozwoju edukacyjnego oraz zawodowego.

Zgłoszenia należy przesyłać do 26 marca (czwartek) br. Więcej informacji o projekcie, a także formularze rejestracyjne oraz harmonogram zajęć będą dostępne na stronie student.lublin.eu. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Kontakt:

Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów

Urząd Miasta Lublin

tel.: +48 81 466 25 15

mail: barbara.kostecka@lublin.eu

Podsumowanie „Koleżeńskich korepetycji” – edycja 2025 r.

Podsumowanie „Koleżeńskich korepetycji” – edycja 2024 r.

Podsumowanie „Koleżeńskich korepetycji” – edycja 2023 r.

Podsumowanie “Koleżeńskich korepetycji” – edycja 2022 r.

Podsumowanie “Koleżeńskich korepetycji – edycja 2021 r.