Wycieczki Akademickie – Natura i kultura Lublina

Na początku jesieni odkryjemy mniej znane do tej pory oblicze Lublina. Podczas „Wycieczek Akademickich – Natura i kultura Lublina” spojrzymy na miasto z nowej perspektywy.

„Wycieczki Akademickie – Natura i kultura Lublina” to bezpłatne spacery po Lublinie, organizowane dla grup (do 25 osób) i prowadzone w języku polskim oraz angielskim. Organizator zapewnia również tłumaczenie na język migowy. Trasy uwzględniają „zielone” obszary miasta i poprowadzą po rzadziej uczęszczanych szlakach oraz miejscach.

Projekt dedykowany jest młodym ludziom – w spacerach organizowanych w październiku mogą wziąć udział studenci lubelskich uczelni.

Spacery „Natura i kultura Lublina” (2/3 godziny)

Uczestnicy spaceru prowadzonego przez Magdalenę Łuczyn (pilotkę wycieczek w miejskim programie „Przewodnicy Inspiracji”, autorkę projektu „Spacery sąsiedzkie: Bronowice”), odkryją mniej klasyczne oblicze miasta, poznają Lublin z innej, niecodziennej perspektywy. W programie wycieczek przewidziano ulotne doznania, zapachy, piękne widoki, odkrywanie nietuzinkowych miejsc, zapomnianych zaułków. Przewodniczka poprowadzi grupy znanymi jej skrótami i zakamarkami. Uczestnicy zobaczą jak współgra w mieście natura i kultura, jak przenika się to, co jest wytworem człowieka i to, co należy do przyrody.

Wycieczka rozpocznie się pod Galerią Labirynt, uczestnicy przejdą następnie do Ogrodu Saskiego, przez plac Litewski, w kierunku Starego Miasta. Każdy spacer będzie miał wymiar edukacyjny. Uczestnicy dowiedzą się co to są parklety, ogrody deszczowe i pomniki przyrody, zajmą miejsca w „zielonej sali wykładowej” na Starym Mieście. Odkryją skarby kultury przestrzeni, zwrócą uwagę na inspiracje przyrodą w architekturze i sztuce Lublina.

Kontakt:

Urząd Miasta Lublin, Wydział Strategii i Przedsiębiorczości

tel.: 81 466 2515

Projekt realizowany jest przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin. „Wycieczki Akademickie” odnoszą się do działań Lublina, jako Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Powstały na potrzeby XVIII Lubelskiego Festiwalu Nauki, który organizowany jest w tym roku pod hasłem „Ogrody Nauki”. Wycieczki nawiązują do projektu spacerów „Lublin z Duszą”, prowadzonego przez Miasto Lublin w latach 2013–2016. Idea „Wycieczek Akademickich” mieści się w założeniach Strategii Lublin 2030, w której jednym z priorytetów jest synergia miasta i uczelni (w tym: przyciąganie talentów do Lublina, rozwijanie akademickiego Lublina, wzmacnianie kultury studenckiej, promocja akademickiego Lublina wśród mieszkańców, zwłaszcza wśród młodzieży).

Informacje

Data

wrz 22 2022
Expired!

Czas

10:00 - 13:00

Koszt

Darmowy

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Galeria Labirynt
Lublin, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 5
Urząd Miasta Lublin

Organizator

Urząd Miasta Lublin

Strona WWW

https://student.lublin.eu
REJESTRACJA