Komunikacja

W Lublinie korzystać można z komunikacji miejskiej, taksówek i rowerów miejskich. W dalszą podróż do wybranych miast w Polsce i Europie udać się można samolotem z lubelskiego portu lotniczego.

Komunikacja miejska

W samym Lublinie działa komunikacja miejska oferująca ponad 60 tras dziennych w granicach miasta i w gminach ościennych. Przez cały tydzień realizowane są również 3 trasy nocne. Komunikacja miejska w Lublinie dysponuje taborem złożonym z nowoczesnych autobusów i trolejbusów wyposażonych w automaty biletowe, monitoring i klimatyzację.

Dowiedz się więcej

W sezonie od wiosny do późnej jesieni miasto umożliwia mieszkańcom i turystom korzystanie z rowerów miejskich. Na terenie Lublina i Świdnika znajduje się niemal 100 stacji wypożyczeń, a do dyspozycji użytkowników pozostawiono prawie 1000 rowerów.

Dowiedz się więcej

W Lublinie działają firmy oferujące pojazdy na wynajem krótkoterminowy. Łatwe i niedrogie wypożyczenie auta czy skutera pozwala na szybkie poruszanie się po mieście.

  • Firma PANEK oferuje samochody, w tym hybrydowe i elektryczne.

Dowiedz się więcej

  • Firma Blinkee pozostawia do dyspozycji lublinian elektryczne skutery.

Dowiedz się więcej

  • Firma CityBee proponuje krótkoterminowy wynajem dużych samochodów, które pozwolą między innymi na samodzielną przeprowadzkę.

Dowiedz się więcej

Osoby chcące poruszać się po mieście własnym samochodem, powinny mieć na uwadze fakt, że w ścisłym centrum Lublina obowiązują oznaczone znakami informacyjnymi strefy płatnego parkowania. Płatności dokonać można w parkomatach gotówką lub kartą, a także za pomocą aplikacji SPP.

Dowiedz się więcej

Lublin jest miastem świetnie skomunikowanym z mniejszymi miejscowościami w województwie lubelskim i dużymi miastami w całej Polsce. Trasy realizowane są przez prywatnych przewoźników autobusowych oraz za pośrednictwem kolei krajowych i regionalnych.

Lublin to miasto otwarte na świat między innymi dzięki Portowi Lotniczemu Lublin zlokalizowanym w Świdniku. Z centrum miasta na lotnisko udać się można pociągiem POLREGIO, autobusem miejskim linii nr 5 lub korzystając z usług jednego z prywatnych przewoźników autobusowych. Lubelski port lotniczy obsługuje loty czarterowe i rejsowe, w tym do największych europejskich portów przesiadkowych takich jak Monachium, Londyn Stansted czy Londyn Luton.

Dowiedz się więcej