Komunikacja

W Lublinie korzystać można z komunikacji miejskiej, taksówek i rowerów miejskich. W dalszą podróż do wybranych miast w Polsce i Europie udać się można samolotem z lubelskiego portu lotniczego.

 • W samym Lublinie działa komunikacja miejska oferująca ponad 60 tras dziennych w granicach miasta i w gminach ościennych. Przez cały tydzień realizowane są również 3 trasy nocne. Komunikacja miejska w Lublinie dysponuje taborem złożonym z nowoczesnych autobusów i trolejbusów wyposażonych w automaty biletowe, monitoring i klimatyzację.

  Dowiedz się więcej

 • W sezonie od wiosny do późnej jesieni miasto umożliwia mieszkańcom i turystom korzystanie z rowerów miejskich. Na terenie Lublina i Świdnika znajduje się niemal 100 stacji wypożyczeń, a do dyspozycji użytkowników pozostawiono prawie 1000 rowerów.

  Dowiedz się więcej

 • W Lublinie działają firmy oferujące pojazdy na wynajem krótkoterminowy. Łatwe i niedrogie wypożyczenie auta czy skutera pozwala na szybkie poruszanie się po mieście.

  • Firma PANEK oferuje samochody, w tym hybrydowe i elektryczne.

  Dowiedz się więcej

  • Firma Blinkee pozostawia do dyspozycji lublinian elektryczne skutery.

  Dowiedz się więcej

  • Firma CityBee proponuje krótkoterminowy wynajem dużych samochodów, które pozwolą między innymi na samodzielną przeprowadzkę.

  Dowiedz się więcej

 • Osoby chcące poruszać się po mieście własnym samochodem, powinny mieć na uwadze fakt, że w ścisłym centrum Lublina obowiązują oznaczone znakami informacyjnymi strefy płatnego parkowania. Płatności dokonać można w parkomatach gotówką lub kartą, a także za pomocą aplikacji SPP.

  Dowiedz się więcej

 • Lublin jest miastem świetnie skomunikowanym z mniejszymi miejscowościami w województwie lubelskim i dużymi miastami w całej Polsce. Trasy realizowane są przez prywatnych przewoźników autobusowych oraz za pośrednictwem kolei krajowych i regionalnych.

 • Lublin to miasto otwarte na świat między innymi dzięki Portowi Lotniczemu Lublin zlokalizowanym w Świdniku. Z centrum miasta na lotnisko udać się można pociągiem POLREGIO, autobusem miejskim linii nr 5 lub korzystając z usług jednego z prywatnych przewoźników autobusowych. Lubelski port lotniczy obsługuje loty czarterowe i rejsowe, w tym do największych europejskich portów przesiadkowych takich jak Monachium, Londyn Stansted czy Londyn Luton.

  Dowiedz się więcej

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu student.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Akceptuję