PolLub

Politechnika Lubelska to uczelnia kształcąca studentów na kierunkach technicznych już od 60 lat. Posiada 6 wydziałów z 20 kierunkami i 60 specjalnościami.

  • Kampus

Atutem Politechniki Lubelskiej jest nie tylko wysoko wykwalifikowana kadra naukowo-dydaktyczna, ale również nowoczesny, znajdujący się w jednej, dogodnej lokalizacji kampus uniwersytecki. Składa się on ze świetnie wyposażonych w innowacyjną aparaturę wydziałów, domów studenckich, a także obiektów sportowo-kulturalnych.

Na terenie kampusu działają restauracje, puby, klubokawiarnie, a także sklepy i lokale usługowe. Do centrum można dojść pieszo lub skorzystać z dogodnych połączeń komunikacji miejskiej. Kampus jest świetnie skomunikowany z innymi dzielnicami Lublina, co znacznie ułatwia dojazd osobom, które zdecydowały się na wynajem mieszkań prywatnych.

  • Uczelnia innowacji

Politechnika Lubelska jest kolebką ponad 200 projektów wynalazczych, z których część uzyskała prawa patentowe. Uczelnia często uczestniczy w międzynarodowych targach technologicznych, podczas których prezentuje swój bogaty dorobek naukowy.

W ramach uczelni działa nowoczesne Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii, na którego terenie utworzono między innymi Centralne Laboratorium Wdrożeń. Poza tym studenci mogą realizować swoje pomysły w laboratoriach Wschodniego Innowacyjnego Centrum Architektury.

  • Życie studenckie

Studenci Politechniki Lubelskiej mogą działać w Samorządzie Studentów oraz Doktorantów, jak również realizować pasje w licznych kołach naukowych, zespołach muzycznych i tanecznych czy mediach uniwersyteckich. Jednym z najważniejszych ogniw akademickiego życia studenckiego jest sport. Przy PolLub prężnie działa Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego, który pozostawia do dyspozycji studentów dwadzieścia sekcji sportowych.

Uczelnia chętnie gości studentów zagranicznych i umożliwia wyjazdy rodzimym żakom w ramach programów wymiany studenckiej.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu student.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Akceptuję