Wyjątkowe spotkanie biznesowe – DES Earth Observation Industry Day!

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie biznesowe – DES Earth Observation Industry Day. Już w tę środę 20 września spotykamy się na Politechnice Lubelskiej na DES Earth Observation Industry Day, konferencji, podczas której przyjrzymy się biznesowemu potencjałowi wykorzystania danych z satelitarnych obserwacji Ziemi. Wydarzenie przygotowane zostało z myślą o lubelskich przedsiębiorcach rozważających rozwój w sektorze kosmicznym. Szanse to wyraźnie wzrosły, gdyż Polska właśnie znacząco zwiększyła swoją składkę do ESA, gwarantując blisko 300 mln EUR. 

Podczas wydarzenia odkryjemy różnorodne zastosowania danych z satelitarnych obserwacji Ziemi w biznesie. Naszymi gośćmi będą m.in.: Anna Burzykowska, Copernicus Innovation Officer z Dyrektoriatu Obserwacji Ziemi Europejskiej Agencji Kosmicznej, która jest zaangażowana w rozwój infrastruktury programu Copernicus nowej generacji; Anna Mirończuk, Scouting Officer z Centrum Inkubacji Biznesowej Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA BIC, które wspiera wykorzystanie technologii kosmicznych w różnych sektorach gospodarki; Maciej Krzyżanowski, Dyrektor Zarządzający spółki CloudFerro, będącej największą polską firmą w sektorze kosmicznym, świadczącą usługi chmury obliczeniowej oraz specjalizującą się w przechowywaniu i przetwarzaniu dużych zbiorów danych, w tym danych satelitarnych; oraz Noemi Zabari, prezes spółki AstroTeq.ai, która jest laureatem pierwszej rundy inkubatora przedsiębiorczości ESA BIC Polska.

Spotkanie organizowane jest w partnerstwie z Miastem Lublin, Lubelską Wyżyną IT, ESA BIC Poland, Politechniką Lubelską, CloudFerro i New Space Foundation w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki oraz Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Liczba miejsc jest ograniczona, zachęcamy do rejestracji pod tym linkiem:https://forms.gle/QTQw1bU25rXoGVy99

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową agendą wydarzenia: https://www.directionearth.space/pl/eo-industry-day