Studentki Politechniki Lubelskiej stypendystkami programu stypendialnego „New Technologies for Women – Ukraine”

W dniach 1-2 grudnia 2022 roku podczas uroczystej konferencji “Post War Innovative Transformation of Ukraine” organizowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy wspólnie z Ukraińską Fundacją Talentów, Prezydentem Miasta Lublin i partnerami akademickimi odbyło się wręczenie stypendiów w ramach programu stypendialnego „New Technologies for Women – Ukraine”!

Program skierowany jest do kształcących się na terenie Polski ukraińskich studentek, doktorantek i absolwentek szkół średnich (rozpoczynających jesienią 2022 r. studia techniczne), które z powodu trwającej na Ukrainie wojny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej/życiowej!

Wśród wszystkich nagrodzonych znalazły się również cztery studentki Politechniki Lubelskiej – Anastasiia Popova, Yelyzaveta Sirko, Daiana Henina i Yaroslava Dehtiarenko, którym podczas uroczystej Gali towarzyszył Prorektor ds. ogólnych i rozwoju dr hab. inż. Dariusz Czerwiński.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Więcej na temat programu stypendialnego na stronie Perspektyw.

Studentki podczas wręczenia stypendiów w towarzystwie Prorektora ds. ogólnych i rozwoju dr hab. inż. Dariusza Czerwińskiego oraz Wiktorii Herun – kierownika Referatu wspierania akademickości Urzędu Miasta Lublin.
Fot.: Anita Kot. Źródło: Perspektywy.