Kultura

700-letnia historia Lublina zabarwiona tradycją polską, ukraińską i żydowską oraz wielkie zaangażowanie mieszkańców sprawiają, że miasto może poszczycić się bujnym życiem kulturalnym.

Lublin jest jednym z najważniejszych i najwyrazistszych ośrodków kultury we wschodniej Polsce. Wydarzenia kulturalne, których nie brak przez cały rok, przyciągają do miasta tysiące turystów z regionu, Polski i świata. Festiwale, spektakle uliczne, warsztaty i panele dyskusyjne stanowią siłę lubelskiej kultury. Do cyklicznych imprez należą chociażby Noc Kultury,  Jarmark JagiellońskiEuropejski Festiwal Smaku czy Carnaval Sztukmistrzów. Studenci z kolei w maju każdego roku mają okazję bawić się podczas Lubelskich Dni Kultury Studenckiej, które rozpoczyna kolorowy korowód lubelskich żaków ulicami miasta.

Nieoceniony dorobek lokalnych artystów to jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania Lublin. Nowoczesne hale widowiskowe oraz sceny lubelskich teatrów odwiedzają wielkie nazwiska świata muzyki, tańca i teatru, które zachwycone atmosferą miasta chętnie do niego powracają.

Więcej informacji znajdziesz tutaj