Zaraz po majowym weekendzie na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie będzie gościł dr Shubiao Wu, uważany za jednego z najlepszych naukowców na świecie. Podczas otwartego wykładu popularnonaukowego opowie m. in. jak recykling składników odżywczych może sprawić, że nasze miasta staną się zrównoważone. Zachęcamy do udziału mieszkańców Lublina 8 maja (czwartek) – Sala Kongresowa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, ul. Akademicka 15, w godz. 13.00 – 14.30. Wydarzenie będzie tłumaczone na język polski.
Profesor reprezentuje Department of Agroecology, Aarhus University, Dania. jest pionierem przełomowych badań nad przemianami biogeochemicznymi wywołanymi obecnością siarki w systemach sztucznych mokradeł (constructed wetlands), dzięki czemu dokonał istotnego postępu w zrozumieniu złożonych szlaków mikrobiologicznych oraz procesów obiegu składników odżywczych.
To wybitny specjalista w dziedzinie inżynierii środowiska, uznawany za jednego z najlepszych naukowców na świecie w swojej dziedzinie (World’s Top 2% Scientists 2023). Prof. Wu, autor ponad 160 publikacji naukowych oraz kierownik sześciu międzynarodowych projektów badawczych.
Jego prace zyskały szerokie uznanie – były cytowane ponad 10 000 razy, a jego indeks Hirscha (H-index) wynosi 53. Profesor prowadzi obecnie dwa projekty HORIZONT: „WET HORIZONS” oraz „NBS4Drougth”, których cel stanowi analiza terenów podmokłych w skali Europy, oraz projektu „NEUTEN”, skoncentrowanego na opracowywaniu technologii neutralnego energetycznie oczyszczania ścieków.
Profesor Shubiao Wu przyjedzie do Lublina na zaproszenie reprezentantów dyscypliny Inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka. Uniwersytetu Przyrodniczego. W ramach wizyty na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie prof. Wu poprowadzi wykłady i seminaria dla studentów, doktorantów oraz mieszkańców Lublina, koncentrując się m.in. na rozwiązaniach opartych na zasobach przyrody, oczyszczaniu i bioremediacji ścieków, czy zarządzaniu odpadami biologicznymi. Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu finansowym Gminy Lublin, w ramach Programu „Visiting Professors in Lublin”.
Więcej na stronie uczelni – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie