Od września, na Politechnice Lubelskiej, dla studentów i doktorantów zza granicy będzie realizowany projekt „Szkoła Letnia Programowania Maszyn”.
Głównym celem inicjatywy jest opracowanie nowego, intensywnego programu kształcenia, umożliwiającego umiędzynarodowienie Politechniki Lubelskiej w zakresie atrakcyjnych i utylitarnych form kształcenia cudzoziemców, a także przeprowadzenie rekrutacji i realizacja w formie hybrydowej.
W ramach projektu odbędzie się 5 edycji po 40 godzin, obejmujących naukę programowania i obsługi maszyn sterowanych numeryczne. Zaplanowano szkolenie dotyczące wykorzystania komputerowych symulatorów systemu sterowania, analogicznych jak na obrabiarce pulpitów sterowniczych oraz zajęcia przy maszynach CNC. Projekt zostanie zrealizowany w formie „blended learning” (zdalnej i stacjonarnej). Jego efektem będzie przygotowanie uczestników z zagranicy do pracy zawodowej, zwiększenie ich potencjału do wykonywania zawodu, a także rozszerzenie kompetencji w zakresie kształcenia. Wykorzystane zostaną najnowocześniejsze narzędzia i metody nauki programowania maszyn CNC, spełniających wszelkie standardy. Nabyte przez uczestników umiejętności potwierdzą certyfikaty określające stopień kwalifikacji i umiejętności.
Projekt realizowany będzie w ramach NAWA SPINAKER.
Więcej na ten temat na stronie Politechniki Lubelskiej, w aktualnościach.