Lubelski Festiwal Nauki zbliża się wielkimi krokami! Początek już 18 września. Zachęcamy do rejestracji, szczególnie gorąco do skorzystania z miejskich propozycji.
Lubelski Festiwal Nauki to największe cykliczne wydarzenie promujące naukę na Lubelszczyźnie. Współorganizowane jest przez pięć lubelskich uczelni publicznych – Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Politechnikę Lubelską oraz Urząd Miasta Lublin.
Jako współorganizator zachęcamy do rejestracji na wszystkie wydarzenia. W naszej części programu znajdzie się m. in.: gra miejska „Zainspiruj się Lublinem”, warsztaty do projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki”, debata „Młodzież i Miasto”, dotycząca Europejskiej Stolicy Młodzieży, z udziałem Pani Prezydent Beaty Stepaniuk-Kuśmierzak, czy turniej szachowy. Przewidzieliśmy również wiele wykładów, prezentacji i spotkań.
Więcej informacji na stronie LFN, gdzie można zarejestrować się na poszczególne projekty.
W najbliższym czasie będziemy promować poszczególne propozycje z miejskiej części programu. Dzisiaj trochę więcej informacji na temat spotkania:
„Lublin – jak zmienia się miasto. Wykład dr. Mariusza Sagana, dyrektora Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin”
Z końcem bieżącego roku upływa okres obowiązywania obecnej strategii rozwoju Lublina. Miasto stoi przed kolejną ważną perspektywą rozwoju, rozpisaną do 2030 r. To moment, kiedy możemy prześledzić proces zmian zapoczątkowany w Lublinie w 2010 r. To czas, aby porównać Lublin wczoraj, dzisiaj i jutro.
Zastanówmy się wspólnie w czym tkwi siła miasta, co wpływa na dynamikę jego rozwoju. Zapoznajmy się z prognozami dotyczącymi przyszłości miasta. Wykład poprowadzi dr Mariusz Sagan – dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, współtwórca „Strategii Lublin 2020” oraz Strategii Lublin 2030.
Dr Mariusz Sagan – ekspert i praktyk w zakresie rozwoju przedsiębiorczości oraz zarządzania strategicznego, w tym strategii miast i inwestycji zagranicznych. Równolegle pracuje w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH w Warszawie. Autor i współautor ponad 100 publikacji z zakresu rozwoju regionalnego i rozwoju miast, biznesu międzynarodowego oraz zarządzania przedsiębiorstwem.
Projekt dostępny w trybie ON-line
termin: 21 września, godz. 16.00