UP Lublin

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie to uczelnia wyższa o profilu przyrodniczo-technicznym. Jej mocną stroną jest wysoko wykwalifikowana kadra dydaktyczno-naukowa, a także nowoczesny, funkcjonalny kampus wyposażony w profesjonalne sprzęty i laboratoria.

  • Kampus

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie dysponuje nowoczesnymi budynkami dydaktycznymi, z których większość zlokalizowana jest na terenie tętniącego życiem miasteczka akademickiego. W pobliżu kampusu głównego znajduje się również część akademików UP, otoczonych studenckimi pubami, klubokawiarniami i restauracjami.

Pozostałe obiekty Uniwersytetu Przyrodniczego znajdują się na obrzeżach miasta, jednak połączone są z centrum bezpośrednimi liniami autobusowymi i trolejbusowymi.

  • Nauczanie praktyczne

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ze względu na swoją ofertę dydaktyczną z zakresu technologii i nauk przyrodniczych stawia przede wszystkim na przekazywanie wiedzy praktycznej. Zajęcia często prowadzone są w terenie. UP Lublin chętnie uczestniczy w organizacji obowiązkowych i nieobowiązkowych praktyk zawodowych. Przychylnie patrzy także na realizację programów wymian studenckich.

Do dyspozycji studentów uczelnia pozostawia nowoczesne laboratoria i pracownie wyposażone w sprzęty najwyższej jakości. Część z nich mieści się w niedawno otwartym Centrum Patologii i Terapii Zwierząt czy Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowym Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej.

  • Życie studenckie

Studenci uczelni mogą brać udział w życiu uniwersyteckim, realizując pasje w kołach naukowych, organizacjach studenckich czy w nowoczesnym Centrum Sportowo-Rekreacyjnym, wyposażonym w basen, ściankę wspinaczkową, siłownię, salę aerobową i salę sportów walki oraz wiele innych. Budynki kampusu Uniwersytetu Przyrodniczego przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu student.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Akceptuję