Uniwersytet Medyczny

UMLub

Uniwersytet Medyczny w Lublinie działa niezmiennie od 1950 roku, kształcąc studentów i doktorantów w zakresie kierunków medycznych, farmaceutycznych, a także ochrony zdrowia.

  • Kampus

Kampus Uniwersytetu Medycznego w Lublinie składa się z kilkunastu budynków, z których większość skupiona jest wokół Szpitala Klinicznego Nr 4, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego i Zintegrowanego Centrum Symulacji Medycznej, gdzie studenci odbywają kształcenie praktyczne. W pobliżu znajdują się również domy studenckie, a także hala sportowa. Kampus z centrum miasta łączy kilka dogodnych, bezpośrednich linii autobusowych.

Wydziały Uniwersytetu Medycznego dysponują dobrze wyposażonymi laboratoriami, salami wykładowymi i pracowniami. Otwarte pod koniec minionego roku Centrum Symulacji Medycznej oferuje ultranowoczesne środowisko edukacyjne dla wszystkich specjalności ochrony zdrowia. W ramach uczelni działają centra naukowe takie jak Ośrodek Medycyny Doświadczalnej oraz Centrum Transferu Wiedzy.

  • Badania i rozwój

Jednym z największych atutów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie jest ambitna, doświadczona kadra dydaktyczna. Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego prowadzą zaawansowane prace badawcze poszukując substancji o potencjalnym działaniu leczniczym. Uczelnia z powodzeniem szuka wsparcia finansowego, dzięki któremu zdolni naukowcy z UM mogą prowadzić i komercjalizować rewolucyjne badania.

Głośno w ostatnim czasie mówiło się o preparacie z płynu z dżdżownic, który wykazuje działanie przeciwnowotworowe, czy o opracowaniu przez pracowników Katedry Biochemii i Biotechnologii innowacyjnego kompozytu kościozastępczego, który ma szanse zrewolucjonizować chirurgię ortopedyczną.

  • Życie studenckie

Każdego roku Uniwersytet Medyczny kształci 7 tysięcy osób, w tym około 1 tysiąc cudzoziemców z ponad 50 krajów. Każdy student ma okazję uczyć się w środowisku multikulturowym i wymieniać doświadczenia z ludźmi z całego świata.

Okazją do realizacji pasji jest dołączenie do jednej z wielu organizacji studenckich, czy ponad 100 kół naukowych. Na terenie uczelni istnieje także duszpasterstwo akademickie, Centrum Wolontariatu, chór oraz Zespół Pieśni i Tańca UM. Studenci chętnie zapisują się także do sekcji AZS.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu student.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Akceptuję