UMCS

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej to największa uczelnia publiczna we wschodniej Polsce. Każdego roku kształci ponad 20 tysięcy studentów na 11 Wydziałach w Lublinie i Wydziale Zamiejscowym w Puławach. Kandydaci mogą wybierać spośród 80 kierunków i ok. 250 specjalności. Uczelnia oferuje również kształcenie w języku angielskim.

  • Kampus

Miasteczko akademickie jest zlokalizowane w centrum Lublina. Odległości między Wydziałami można pokonać pieszo lub korzystając z dogodnych połączeń komunikacji miejskiej. Rozbudowana sieć linii autobusowych i trolejbusowych pozwala również na szybkie i bezpośrednie dotarcie na uczelnię z każdej dzielnicy miasta.

Domy studenckie znajdują się w obrębie kampusu głównego UMCS. Uczelnia oferuje ponad 2500 miejsc o wysokim standardzie i dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Okolica tętni życiem za dnia i nocą. Znajdują się tu klubokawiarnie, restauracje, puby, sklepy i lokale usługowe.

  • Zaplecze dydaktyczne

Uczelnia dysponuje nowoczesnymi laboratoriami i pracowniami, a także stale modernizuje istniejące obiekty dydaktyczne na Wydziałach. W ostatnich latach na UMCS powstał m.in. Instytut Informatyki, Centrum Nanomateriałów Funkcjonalnych na Wydziale Chemii czy nowoczesne Centrum Analityczno-Programowe dla Zaawansowanych Technologii Przyjaznych Środowisku Echotech-Complex, stanowiące przestrzeń dla współpracy nauki i biznesu.

Na uczelni utworzono także Inkubator Medialno-Artystyczny, wyposażony w studio radiowe i telewizyjne, scenę artystyczną oraz pracownie medialne przeznaczone do prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Prężnie funkcjonują jednostki uczelniane takie jak Biuro Rekrutacji czy Biuro Obsługi Studiów i Studentów Zagranicznych, które każdego roku pomaga studentom uczelni w dopełnieniu formalności związanych m.in. z mobilnością studencką. Na UMCS działa także Koordynator ds. umiędzynarodowienia kształcenia.

Uniwersytet organizuje różne kursy języka oraz kultury polskiej prowadzone m.in. przez Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS.

  • Życie studenckie

Uczelnia zachęca do studiowania także poprzez swoje bogate zaplecze kulturalne i sportowe. Działa tu Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", które organizuje warsztaty, kursy, wystawy, koncerty, spektakle i panele dyskusyjne. Fani sportu mogą zapisać się do jednej z kilkudziesięciu sekcji sportowych w Centrum Kultury Fizycznej oraz w ramach klubu uczelnianego AZS UMCS.

Młodzież akademicka może spełniać się w Samorządzie Studentów, TV UMCS, Akademickim Radiu Centrum  oraz rozwijać swoje pasje w niemal 150 kołach naukowych. Dodatkowo przy UMCS funkcjonują grupy taneczne i muzyczne, a także drużyny sportowe, co sprawia, że Uniwersytet jest stale widoczny na arenie krajowej i międzynarodowej.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu student.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Akceptuję