KUL

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II to najstarsza lubelska uczelnia. Założona w 1918 r. cieszy się uznaniem na całym świecie. Oferuje szeroki wachlarz kierunków, od humanistycznych po ścisłe, oraz wyjątkową atmosferę.

  • Kampus

KUL posiada dwa kampusy w Lublinie oraz jeden w Stalowej Woli. Lubelski kampus główny zlokalizowany jest w centrum miasta, na terenie miasteczka akademickiego, gdzie przez całą dobę toczy się życie studenckie Lublina. Na terenie Kampusu Poczekajka, zlokalizowanego ok. 4 km od ścisłego centrum, obok budynków dydaktycznych znajdują się akademiki i obiekty sportowe. Kampus jest świetnie skomunikowany z centrum miasta.

  • Wieloaspektowy rozwój

Na KUL prowadzone są wszechstronne badania naukowe, które obejmują nie tylko charakterystyczne dla katolickiej uczelni dziedziny jak teologia czy filozofia, ale również humanistykę, nauki prawne, społeczne, przyrodnicze i ścisłe. Uczelnia prowadzi studia na wszystkich stopniach nauczania pod kierunkiem wybitnych specjalistów, którzy szerokie kompetencje i doskonałe przygotowanie metodologiczne łączą z pasją przekazywania wiedzy. Stale rośnie także oferta studiów prowadzonych w języku angielskim oraz umów międzynarodowych, dających możliwość stypendiów i wyjazdów zagranicznych.

KUL umożliwia studentom zdobycie certyfikatów TELC lub podejście do egzaminów certyfikacyjnych w ośrodkach egzaminacyjnych języków obcych (włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego i chińskiego) działających przy uczelni.

Studenci KUL mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania w ramach blisko 50 organizacji naukowych, artystycznych i sportowych, które tworzą bogate życie kulturalne uniwersytetu. Są to koła naukowe, teatry, chóry, galerie czy kluby dyskusyjne.

  • Uczelnia otwarta

KUL to uczelnia zbudowana na katolickich wartościach, ale otwarta na wszystkich studentów, niezależnie od ich pochodzenia czy wyznawanej religii. Chętnie gości w swoich ławach obcokrajowców przyjeżdżających do Polski na studia lub w ramach wymiany studenckiej.

Budynki KUL są przygotowane na potrzeby osób niepełnosprawnych, o których dba także KUL CAN, czyli Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością. Rozwinięty system stypendialny wspiera studentów znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Studenci KUL mówiąc o swojej uczelni podkreślają indywidualne podejście, wspaniałe relacje z profesorami otwartymi na dialog, serdeczne wsparcie kolegów z roku i organizacji studenckich. Cenią uczelnię, gdzie spotykają się ludzie o różnych poglądach, wyznaniach i filozofiach życiowych, tworząc wyjątkową wspólnotę akademicką.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu student.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Akceptuję