Zapraszamy do wysłuchania II sezonu Podcastu Akademickiego!

II sezon Podcastu Akademickiego to projekt stworzony przez studentów Wydziału Ekonomicznego UMCS i członków Koła Naukowego Ekonomistów UMCS. Projekt ma na celu stworzenie merytorycznej treści dla studentów i społeczności pozaakademickiej, która poszerzy ich wiedzę z zakresu szeroko pojętej ekonomii i biznesu. Zaproszonymi gośćmi są pracownicy naukowi Wydziału Ekonomicznego UMCS oraz eksperci z danej dziedziny, którzy w trakcie wywiadów objaśniają dane zagadnienia.

#1 odcinek

W #1 odcinku II sezonu Podcastu Akademickiego wystąpili Anna Prędota i Łukasz Brzozowski z firmy Vistra, międzynarodowej korporacji świadczącej m.in. usługi doradztwa podatkowego. Zaproszeni goście podzielili się informacjami dotyczącymi działalności ich firmy oraz charakteryzacją stanowisk. W dalszej części rozmowa dotyczyła wciąż aktualnych zmian podatkowych tzw. „Polskiego ładu”. Nie obyło się bez pytań trudnych, dotyczących możliwości wprowadzenia radykalnych zmian prawa podatkowego w tak krótkim czasie oraz potencjalnych konsekwencjach takich działań, a niektóre już zdążyliśmy odczuć.

#1 odcinek II sezonu Podcastu Akademickiego można przesłuchać m.in. na:

#2 odcinek

Gościem #2 odcinka II sezonu Podcastu Akademickiego był Jakub Wiech z portalu Energetyka24. Tematem podcastu była szeroko pojęta energetyka ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa energetycznego Europy oraz kierunku rozwoju sektora energetycznego.

#2 odcinek II sezonu Podcastu Akademickiego można przesłuchać m.in. na:

#3 odcinek

W #3 odcinku II sezonu Podcastu Akademickiego zapraszamy na kontynuację rozmowy z Jakubem Wiechem z portalu Energetyka24. Tym razem poruszamy temat polskiej energetyki. Czy przy obecnych cenach gazu wydobycie gazu łupkowego w Polsce byłoby opłacalne? Co uruchomiło lawinę inwestycyjną? Co z polskim górnictwem?

#3 odcinek II sezonu Podcastu Akademickiego można przesłuchać m.in. na:

Inicjatywa realizowana przy wsparciu finansowym Gminy Lublin, w ramach programu Lublin Akademicki.