Mistrzowie komunikacji klimatycznej – bezpłatny warsztat z Panią Weroniką Ślesak z Uniwersytetu w Oxfordzie

Już 24 września 2022r. Lublin odwiedzi Pani Weronika Ślesak – edukatorka klimatyczna oraz przedsiębiorczyni z Uniwersytetu w Oxfordzie. W związku z tym Stowarzyszenie Stanisława Wyspiańskiego oraz Miasto Lublin zapraszają na spotkanie poświęcone temu jak powinno komunikować się inicjatywy klimatyczne. Warsztat skupi się na problemach kryzysu klimatycznego oraz kryzysu bioróżnorodności. Uczestnicy będą mieli okazję projektować własne gry klimatyczne, a całość zakończy się symulacją. Uczestnicy wcielą się w informatorów oraz dezinformatorów, którzy muszą pomóc obywatelom zdobyć wiarygodne informacje.

Bezpłatny warsztat odbędzie się w sobotę 24 września br. od godziny 9:00 do 14:00 w budynku przy ul. Spokojna 2, sala konferencyjna nr 252. Po warsztacie uczestnicy otrzymają cyfrowe certyfikaty uczestnictwa. Do wysyłania zgłoszeń zapraszamy:

  • Urzędników miejskich związanych z komunikacją oraz klimatem
  • Pracowników firm, którzy odpowiadają za komunikację lub wdrażanie zrównoważonych rozwiązań.
  • Dziennikarzy zainteresowanych skuteczną komunikacją klimatyczną
  • Członków samorządów studenckich oraz Młodzieżowej Rady Miasta zainteresowanych tematyką komunikacji ekologicznej
  • Pracowników NGO oraz twórców projektów społecznych.

O wynikach aplikacji poinformujemy uczestników 18 września. Z uwagi na praktyczny wymiar warsztatu możemy zaprosić do udziału 25 osób – po 5 z pośród każdej grup.

Sama wiedza nie prowadzi do działania, a defetystyczna komunikacja nie jest skuteczna. Zamiast mówić o tym, że rozwiązania są zielone, powinniśmy mówić o tym co lepsze – bo to praktycznie zawsze się łączy. Musimy uczyć się wyobrażania sobie świata, dla którego będziemy gotowi pracować nad zmianą naszego funkcjonowania – zarówno na poziomie osobistym, jak i społecznym.

Pani Weronika poprowadzi serię Massterclassów poświęconą Kryzysowi Wyobraźni w kontekście katastrofy klimatycznej. Już teraz władze województwa Śląskiego zdecydowały się na wdrożenie opracowanych w ramach PMP zajęć do szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Katowicach. Korzystamy z dobrych praktyk innych miast.

KRYZYS WYOBRAŹNI
We współpracy z Ekspertami ze Stowarzyszenia im. Stanisława Wyspiańskiego Pani Weronika opracowała kompleksowy masterclass omawiający kwestię szans
oraz wyzwań w komunikacji ekologicznej.

Link do rejestracji na wydarzenie: forms.gle/o3pQBnhAafJVvfvy9

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:
e-mail: arkadiuszklej@stypendiumwyspiańskiego.pl
Tel. kom. +48 505 111 271